Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

Özel Güvenlik Kimlik Nasıl Alınır?

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Özel Güvenlik Kimlik Nasıl Alınır?

Özel güvenlik mesleği son günlerde ülkemizde tüm gençler arasında çok fazla tercih edilen işlerin en başında yer almaktadır. Ancak özel güvenlik olmak için bazı kurslar ve sınavlardan geçmeniz gerekir. Bu aşamalardan geçtiğiniz taktirde özel güvenlik kimliği nasıl alınır sorusu ile karşı karşıya kalacaksınız. Özel güvenlik kimliği almak için bazı şartlar bulunmaktadır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Almak İçin Gerekli Şartlar

Özel güvenlik olmak çok da kolay ve basit bir iş değildir. Bu mesleği yapmak için yapılması gereken bazı aşamalar vardır. İlk olarak özel güvenlik ile ilgili kursları bitirmek ve gerekli olan sınavları geçmektir. Ardından uygulamalı sınavları geçerek başarı ile özel güvenlik olma hakkını almış olmanız gerekmektedir. Özel güvenlik olmayı hak eden kişiler için özel tasarlanmış kimlikler bulunmaktadır. Bu kimliklere sahip olmak için bazı belgeleri tamamlamanız gerekir. İlk önce Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızın olması ve diploma fotokopisi ile aslının olması gerekir. Daha sonra sağlık raporunun olması şarttır. Sağlığınızın bu işi yapmak için el verişli olması gerekmektedir. Özel güvenlik görevlisi olarak çalışma izni ruhsat harcı dekontu, güvenlik soruşturması ve araştırması formunun bulundurulması gerekmektedir. 4 tane arka taraf fon rengi beyaz olan ve açık renk giysi ile çekilmiş biyometrik fotoğraf olmalıdır. Yalnız bu fotoğraf son altı ay içinde çekilmiş olası gerekir. En son olarak kimlik kartı ücret dekontu gereklidir.

Kimlik Kartı Yenileme İşlemleri

Özel güvenlik kimlik kartı belli bir süre sonra ya da başka nedenlerden dolayı yenilemek gerekir. Bu kimlik kartı yenileme işlemlerinde ilk olarak dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, noterden onaylı diploma fotokopisi, özel güvenlik yenileme eğitim sertifikası hem aslı hem de fotokopisi, 4 tane vesikalık fotoğraf, adli sicil belgesi ve kan grubu kartı bulunması gerekmektedir. Bu belgeler tamam olmadığı taktirde kesinlikle özel güvenlik kimlik kartını yenilemeniz mümkün olmayacaktır. Ayrıca bazı nedenlerden dolayı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak için bazı işlemler gerekmektedir. Özel güvenlikler sayesinde yaşanılan ortamlar ve kendiniz daha da güvenli olacaksınız.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.