Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

Özel Güvenlik Kimlik Yenileme Nasıl Yapılır?

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Özel Güvenlik Kimlik Yenileme Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik bazı kamu kuruluşların ve şahıslara özel kuruluşların hem çalışanları hem de çevrenin güvenliğini korumak için çok önemli bir yere sahiptir. Özel güvenlik kimlik yenileme nasıl yapılır gibi sorulara en doğru yanıtları burada bulabilirsiniz. Özel güvenlik kimlik yenileme ile ilgili bazı gerekli olan belgeler vardır.

Özel Güvenlik Kimlik Yenileme İçin Gerekli Belgeler

Özel güvenlik görevlisi olarak çalışmak için ilk olarak kimlik kartınızın olması gerekir. Bunun için gerekli olan aşamaları başarı ile geçmeniz gerekmektedir. Daha sonra bu kimlik kartını almanız için gerekli olan belgeleri tamam etmeniz gerekmektedir. Belli bir süre sonra özel güvenlik kimlik kartınızı yenilemeniz gerekmektedir. Yenileme yapmanız için ilk olarak şahsi dilekçe vermeniz gerekir. Yenileme eğitim sertifikası almanız gerekir ve bunun aslı ile fotokopisi yeterli olacaktır. Ardından 2 tane güvenlik soruşturması ve muhtar onaylı arşiv araştırma formu hem aslı hem de fotokopisinden birer tane elde etmeniz lazım. Ayrıca 2 adet üzerinde kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ya ad ehliyet gibi resmi kimlik fotokopisi gerekmektedir. Kan grubunu gösteren belgenin fotokopisinin yanı sıra iki tane son altı ay içinde çektirilmiş vesikalık fotoğrafınızın olması gerekir. Ancak fotoğraf çektirirken beyaz zemin üzerine açık renkte giysi ile kılık kıyafet yönetmeliğine uygun ön cepheden çekilmiş olması şarttır.

Özel güvenlik kimlik kartı fotokopisinin bulunması da çok önemli bir noktadır. Cumhuriyet savcılığından alınmış olan adli sicil belgesi gereklidir. Daha önceleri ehliyet, pasaport ya da silah ruhsatı almak için dijital ortamda parmak izi verilmiş ise parmak izi ve fotoğraf kayıt formunun fotokopisi olması şarttır. Yeni kimlik kartları için bankadan belirli ücret ödenmesi durumunda dekont getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca önemli olan bir nokta var ki o da arşiv araştırma formu bilgisayar ortamında ya da daktilo ile doldurulması çok önemlidir. Özel güvenlik kimlik yenileme için gerekli olan dilekçe çok önemlidir. Bu dilekçe için gerekli olan örnekleri araştırarak en uygun şekilde doldurmanız gerekir ve belgeler içine yerleştirmelisiniz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.