Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

Özel Güvenlik Sınav Soruları

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çıkmış Özel Güvenlik Sınav Soruları

Günümüzde yapılan özel güvenlik sınav sorularında üç bölüm bulunmaktadır bunlardan birisi temel eğitim alanı diğeri silah bilgisi ve üçüncüsü de atış sınavıdır. Uzman eğitimciler bile genel olarak çıkmış özel güvenlik sınav sorularını çözmenizi önermektedir. Bu sınavlarda aritmetik ortalamanız atmışı tutar ya da üzeri alırsanız başarılı sayılmaktasınız. Şu an toplam yetmiş iki adet sınava ait çıkmış sorular bulunmaktadır ve emin olun ki bu soruları çözdüğünüz takdirde mutlaka başarı seviyeniz artacaktır.

Çıkmış Sorular Konu Dağılımı Nasıldır?

Genel olarak konuları inceleyecek olursak çıkmış özel güvenlik sınavı konuları şöyledir:
Özel güvenlik hukuku, genel kolluk ilişkileri, güvenlik tedbirleri, kalabalık yönetimi, kişi koruma, güvenlik sistem ve eşyaları, etkili iletişim, temel ilk yardım, yangın güvenliği ve tabii afetlerde müdahale ve uyuşturucu madde bilgileri olmak üzere yaklaşık elli saatlik bir temel eğitim sınavı konuları bulunmaktadır.

Bunun dışında çıkmış özel güvenlik sınav soruları konusu olan silah eğitimi konuları ise şöyledir:

Özen güvenlik hukuku ve kişi hakları, genel kolluklar, güvenlik tedbirleri, kalabalık yönetimi, kişi koruma, güvenlik ve cihazları, etkili iletişim, yangın ve afet müdahalesi, uyuşturucu madde, silah bilgisi ve atış olmak üzere yaklaşık olarak atmış saatli bir eğitimin konuları olarak yer almaktadırlar.

En Çok Çıkan Sorular Nedir?

Bu sınavda özel güvenlik hukuku ve kişi haklarından sıkça soru karşımıza çıkmaktadır. Bunun dışında güvenlik sistemleri ve cihaz bilgisi, ilk yardım, genel kolluk ilişkilerinden de oldukça çok soru çıktığı bilinmektedir. Yangın ve afet koordinasyonu, etkili iletişim, güvenlik tedbirleri ve kalabalık yöntemleri de en çok çıkan konular arasında olmaktadır. Eğer silahlı özel güvenlik olmak istiyor iseniz özellikle silah bilgisi ile atış konusuna ağırlık vermeniz gereklidir. Soruların zorluk derecesini ele alırsak her sınavda olduğu gibi zor sorular kadar kolay sorularda vardır yapılan tüm geçmiş sınavlarda adayları zorlayan kısım genel olarak silah bilgisi olmaktadır. Bu sınavlarda genel olarak soru dağılımı basitten zora şeklindedir. Eğer sınava girecek iseniz özel güvenlik çıkmış sınav soruları çözümü mutlaka incelenmelidir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.