Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

Özel Güvenlik Sınavı Sonuçları

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Özel Güvenlik Sınavı Sonuçları

Bu yıl özel güvenlik sınavlarının yetmiş yedincisi yapıldı. Bu sınavlar emniyet müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Genel olarak ağustos ayında açıklanan özel güvenlik sınavı sonuçları geçtiğimiz aylarda açıklandı. İlerleyen zamanlarda ise yetmiş üçüncü sınav 3 Aralık tarihinde saat 10:00’da yapılacaktır. Özel güvenlik görevlisi sınavları sonucunda geçtiğiniz takdir de size özel güvenlik görevlisi sertifikası verilecektir. Böylece istediğiniz her yerde bu sertifika sayesinde iş bulabileceksiniz. 3 Aralık’ta yapılacak sınavdan sonraki hafta atış sınavı yapılmaktadır, 15 Aralık tarihinde ise sonuçların açıklanması beklenmektedir.

Özel Güvenlik Sınavından Kaç Alınmalıdır?

Özel güvenlik sınavlarından geçer not almanız için ortalamanızın atmış ve üzeri olması gerekmektedir. Şöyle ki sınavda temel eğitim soruları, silah bilgisi soruları ve atış testi bulunmaktadır. Bunlardan genel olarak temel eğitim sınavından atmış ya da atmış bir tane soru, silah bilgisinden ise on beş ya da on altı soru yapılsa geriye sadece atış testi kalır atış testinden de en az üç atış yapsa bunların toplamında genel ortalaması atmış olacak ve doğrudan geçiş yapacaktır.

Özel Güvenlik Sınavı Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Özel güvenlik sınavı sonuçları emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik dairesinin resmî sitesinden öğrenilmektedir. İlk olarak bu siteye girmeniz gerekmektedir bu sitede sonuç ekranınıza geldikten sonra karşınızdaki ekranda T.C kimlik numarası, sınav numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bunla r doğru bir şekilde girildiği takdirde alttaki büyüteç resmine tıkladığınız takdirde karşınıza sonuç ekranı gelecektir.

Nasıl Özel Güvenlik Görevlisi Olunur?

Özel güvenlik görevlisi olmak için öncelikle sınavdan başarılı bir şekilde geçerek kimlik kartı almaya hak kazanmanız gerekmektedir. Bu kartı aldıktan sonra size özel güvenlik unvanı verilecektir. Özel güvenlik görevlisi mesleğinde diğer polislik gibi mesleklerde olan boy ve kilo standartı bulunmamaktadır. Silahsız özel güvenlik görevleri alabilmeniz için 18 yaşı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer silahlı güvenlik görevlisi olabilmek için ise 21 yaşı doldurmuş olmanız gerekmektedir 5188. Kanun böyle koyulmuştur. Özel güvenlik görevlisi sınavı doğrultusunda pek çok kişi iş sahibi olmaktadır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

2 Yorumlar
  1. Emine diyor

    77 donem sınav sonucları ne zaman açıklanacak acaba bilgilendirme yaparmısınız

    1. ozelguvenlik diyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.