Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

Özel Güvenlik Soruları

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Özel Güvenlik Soruları

Son zamanlarda özellikle gençle için çok güzel bir iş imkanı olan özel güvenlik olmak adına bazı işlemlerin yapılması gerekir. Bunlardan bir de özel güvenlik sınavlarıdır. Bu neden ile özel güvenlik sorularını en iyi derece de doğru yanıtlamak çok önemlidir.

Özel Güvenlik Sınav Soruları Hakkında

Özel güvenlik olmak isteyen bütün kişiler için kurs görmeleri gerekir. Ayrıca bu kurs sonrası özel güvenlik sınavları yapılmaktadır. Bu sınavda çıkan soruları en iyi şekilde cevaplamak çok önemlidir. Sınavda olan genel sorulardan meydana gelen 100 soruluk birinci bölüm bulunmaktadır. Bu ilk bölüm 100 puan üzerinden değerlendirilerek sonuçlanmaktadır. Uygulama puanı ve silah bilgisi yazılı sınav içinde olan silah bilgisinin de ölçüldüğü ikinci bölümde 25 sorudan meydana gelmektedir. Bu ikinci bölümde 50 puan olarak değerlendirilir ve uygulama sınavı olan kişilerin atış becerileri de ölçülmektedir. Bu sınavda 50 puan üzerinden değerlendirmeye alınmaktadır. Özel güvenlik soruları özel güvenlik olmak için çok önemlidir. Bu neden ile kesinlikle çok dikkatli olmak ve soruları doğru yanıtlamak gerekir.

Özel Güvenlik Sınav Detayları

Özel güvenlik sınavları için adaylar kendilerine sunulan sınav merkezlerinde belirtilen saatten önce orada hazır bulunmaları gerekir. Sınava girecekleri yere giderken özel güvenlik adayları ucu açılmış iki tane kurşun kalem, kalemtraş ve sınav için uygun olan silgi ile gitmeleri gerekmektedir. Sınav yapılırken kesinlikle özel güvenlik adayları gözetmenlere soru soramaz, adaylar kendi aralarında görüşmeleri ya da kopya çekmeleri gibi durumlar yasaktır. Sınava girmeden gerekli olan belgeler tamamlanması gerekir. Özel güvenlik adayları yanında giriş belgesi, nüfus cüzdanı ya da ehliyet bulundurmaları gerekir. Ayrıca sınava asla cep telefonu ile giremezler. Silahlı özel güvenlik olmak için silah bilgisi adına yapılacak olan sınavlar en az iki gün kadar devam etmektedir. Adaylar poligonda hangi gün olmaları hakkında bilgi verilecektir. Özel güvenlik sınav sorularının sonuçları internet’ten üzerinden yayınlanacaktır. Sınav sırasında kimlik numarasını yanlış kodlaması durumunda özel güvenlik adayının sınavı geçersiz sayılacağı için kesinlikle sınav sırasında çok dikkatli olunması gerekir.

 

76.ÖZEL GÜVENLİK TEMEL EĞİTİM SINAV SORU VE CEVAPLARI

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.