Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

Özel Güvenlik Maaşları

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Özel Güvenlik Maaşları

Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar ?

Özel Güvenlik Ailesinde Olmayan iş arayan yada özel güvenlik sektörüne geçmek isteyen herkesin sorusu düşüncesi şu özel güvenlik maaşı ne kadar ?

Silahlı özel güvenlik ve silahsız özel güvenlik maaşı arasındaki fark ne ?

Özel Güvenlik görevlilerine ödenen en düşük maaş tutarı asgari ücrete göre hesaplanmaktadır.

Ülkemizin çoğu yerinde bulunan firmaların ve kamu kurumlarının büyük bir bölümünde çok sayıda güvenlik görevlisi personeli bulunmaktadır. Özel sektör firmaları ve kamu kurumları işin zorluğuna ve tehlikesine göre güvenlik görevlilerini silahlı ya da silahsız olarak almaktadır. Güvenlik görevlileri genel olarak bireysel alınmamakta olup bağlı oldukları güvenlik firmalarından alınmaktadır.

Gelelim Özel Güvenlik Maaşlarına

GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞI NE KADAR?

Özel sektörde istihdam etmekte olan özel güvenlik görevlilerinin maaşlarına baktığımızda silahsız güvenlik görevlilerinin genel olarak 1603 TL’den başlayan ve 1800 TL’ye kadar yükselen maaşlar aldığı, silahlı güvenlik görevlilerin maaşları ise 1603 TL’den başlayan ve 2 bin 200 TL’ye kadar yükselen maaşlar aldığı görülmektedir. Genel olarak kamu kurumlarında ise sözleşmeli olarak dışarıdan güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirmekte olup silahsız personellerin asgari ücret tutarında maaş aldığı ve silahlı güvenlik görevlilerin ise asgari ücretten başlayan ve 2 bin 900 TL’ye kadar yükselebilen maaşlar aldığı görülmektedir. Bu tutar ikamet edilen bölgeye, evlilik ve çocuk durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.