Özel Güvenlik Kimliğim Gelmedi.

Özel Güvenlik Kimliğim Gelmedi

Özel Güvenlik
Read Time2 Minutes, 46 Seconds

Özel Güvenlik Kimliğim Gelmedi.

Yeni özel güvenlik kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır? Ne zaman yeni kimlik kartım gelir? Yeni kimlik kartı evime mi geliyor? Ne zaman sonuçlanır? Gibi sorularınız için sizlere bir yazı hazırladık. Bu yazıda kafanıza takılan tüm sorular cevaplanacak ve yanıtları rahatlıkla alabileceksiniz.

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı Soruşturma Süresi

Bilindiği üzere 06/06/2016 tarihinden itibaren özel güvenlik görevlileri ve yöneticilerine yeni kimlik kartları dağıtılmaya başlandı. Yeni özel güvenlik kimlik kartı için başvuru yapan bir çok özel güvenlik yeni kimlik kartının ne zaman geleceğini, evine mi yoksa iş yerine geleceğini tarafımıza sormaktadır. Bunların dışında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yeni özel güvenlik kimlik kartınızı almak için öncelikle kimlik kartınızın geçerlilik süresinin olması gerekmektedir. Eğer özel güvenlik kimlik kartınızın süresi yoksa yani geçerlilik tarihi dolduysa silahlı yenileme eğitimi veya silahsız yenileme eğitimi almanız gerekmektedir.

Eğer özel güvenlik eğitiminizi almış ve kimlik süreniz var ise yeni özel güvenlik kimlik kartı için bir kaç evrak hazırlamalı ve randevu almanız gerekmektedir.

İlk olarak randevu almak için buraya tıklayınız.

Vesikalık Biyometrik Fotoğraf (2 adet) (Son 6 ay içinde çekilmiş ve asıl olmalıdır, fotokopi olamaz. Erkek adaylar sakalsız, gömlek-kravatlı ve arka fon beyaz olacak şekilde çektirmelidir. Bayan adaylar abartılı makyajsız, arka fon beyaz olacak. Fotoğraflar Ön Cepheden (Tam karşıdan) çekilmiş olmalıdır.
Kimlik Kartı için Vakıflar Bankası TR580001500158007303998115 nolu hesaba 20 TL kart ücreti yatırılacak. (Dekont Aslı) (ATM, internet çıktısı kabul edilmez.)
Eski Özel Güvenlik kimlik kartı aslı ve 1 adet fotokopisi
Yukarıdaki evraklar ile beraber randevunuzu aldıktan sonra Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne giderek evraklarınızı teslim etmelisiniz.

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı Soruşturması Ne Kadar Sürer?
Öncelikle yeni özel güvenlik kimlik kartı başvurusu yaparken tüm sorularınızı teslim ettiğiniz memura sormak en doğrusudur. Ancak bilinen doğruları da açıklamak bizlerin görevidir.

Özel güvenlik randevu sistemi son zamanlarda oldukça yoğun ve doludur. Bu nedenle her gün sistem kontrol edilmeli ve randevu alınmalı.
Kimlik onay süresi her ile göre değişiklik gösterebilir. Bunun nedeni Emniyet Müdürlüğü’nün yoğunluğuna ve iş hacmine göre değişiklik gösterebilir.
Yeni özel güvenlik kimlik kartı başvurunuz sonrasında belirttiğiniz cep telefonuna mesaj gelecektir. Bu mesaja istinaden kimliğinizi başvurduğunuz Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden teslim alacaksınız.
Eğer 1 ay sonra size hala mesaj gelmiyorsa teslim edilen birime gidip işlemlerin ne durumda olduğunu öğrenmenizde fayda var.
Soruşturma süresi her il ve her ilçenin yoğunluğuna göre değişebilir.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
100 %
Angry
0 %
Surprise

24 thoughts on “Özel Güvenlik Kimliğim Gelmedi

 1. 74. Dönem olarak sınava girdim Mayıs’ta kartondan kimlik verdiler onunla calisabiliyoruz sorun yok ama normal kimlik ise nufus müdürlüğünun vereceği daha sistem kurulu olmadığı için şuan basım yapılmadığı soylendi. Bayrampaşa güvenlik şubeden bilgi alamıyorum bu kimlikler ne zaman basilacak bilginiz varmı ????

  1. merhaba Özel güvenlik görevlilerine verilecek yeni kimlik kartlarının kişiselleştirme ve basımı ile ilgili teknik çalışmalar devam etmektedir.​ Her hangi bir bilgi şu an için elimizde mevcut değildir bizi takip etmeye devam edin elimize bilgi geçtiğinde paylaşacağız iyi bayramlar

   1. Merhaba benim özel güvenlik soruşturmam bitti parada yatırdım bana 2 hafta sonra kartınız adresinize gelecek dediler ama halen gelmedi nereye sorsam yardımcı olurlar tesekkurler

   2. Merhaba. Ben silahsız ögg kimliğimin süresini uzattım. Gelmesi bir kaç ayı bulur dediler. Aradan 4 ay geçti silahlı ögg ye başvuru yaptım. Kazandım gerekli evrakları teslim ettim. Daha sonra bana yeni kimliklerin basımı durduğu için eski verdiler. Bir kaç ay gecti ve ilk müracaat ettiğim silahsız kart geldi ama artık silahlı olduğum için bir işe yaramıyordu. Ben silahlı yeni kimlik kartımı bekliyorum hala gelmedi yaklaşık 1 sene oldu. Bayrampaşa kaymakamlığı arıyorum cevap vermiyorlar. Ne yapmam gerek beni yönlendirir misiniz? Kart yok ortada acaba bişey olur mu?

 2. Sanırım yeni kimlikler verilmiyor eski kimlikler veriliyor evrakları verdim acaba ne zaman gelir bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

 3. benimde kimliğim gelmedi nedense anlayamadım soruşturma bitmesi lazım şu zamana kadar soruşturma bitmiş olsa bile yeni kimlikler basılmıyor muş acaba ne kadarı doğrudur yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler başarılı bir öze güvenlik sitesi olmuş

  1. 14 Haziran’da evraklarımı verdim 9 Ağustos’ta şubeye gittim kart kalmadığını söylediler ihaleye girilicekmiş kartım ne zaman gelir 3 ay oldu

   1. merhaba kimliğiniz gelene kadar çalışabilir kağıdı veriyorlar bu kağıtla çalışabilirsiniz evraklarınızı teslim ettiğiniz emniyet yada jandarma bölgesi ise jandarma bölgesine geçin

 4. Merhaba ben evraklarımı 6 yada 7 ağustos ta teslim ettim. Sorum şu geçici kimlik yerine geçen çalışabilir izin kağıdımı ne zaman alabilirim ve kimliğimi ne zaman alabilirim Bayrampaşayı mı aramam gerekiyor bunu için

  1. merhaba didem hanım evet telefon açın açmaz iseler eğer mutlaka bayrampaşaya gdin ve çalışabilir evragınızı alın iş arıyorsanız eğer bize ulaşın yardımcı olalım

 5. Merhaba gecici kimlik belgesi aldim fakat 2 hafta icerisinde kimlik gelir dediler henuz gelmedi ankara asti guvenlik subeyi ariyorum acmiyorlar ne zaman gelir kimlik

  1. merhaba meslektaşım 2 haftaya gelir demişler ama 1 ay ile 2 ay içerisinde geliyor genelde kimlikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir