Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

78. Temel Eğitim ve 54. Yenileme Eğitimi Sonuçları Açıklandı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

78. Temel Eğitim ve 54. Yenileme Eğitimi Sonuçları Açıklandı

30 Eylül 2018 78. Dönem ÖGG özel güvenlik sonuçları sorgula Özel Güvenlik sınav sonuçları

Özel Güvenlik ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı heyecanla bekleniyor. 78. Dönem Özel Güvenlik sınav sonuçları sorgulama ekranı araştırılıyor.

2018 yılı Özel Güvenlik Sınav takvimine göre diğer sınavlarla birlikte 78. Temel Eğitim ve 54. özel güvenlik Yenileme Eğitimi Sınavlarının yapılacağı tarihte sınav takviminde belirlendi ve duyuruldu. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise büyük merak konusu oldu. Peki, 2018 Özel Güvenlik Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm detaylarıyla haberimizde… Özel Güvenlik sınav sonuçları 2018 yılında da araştırılıyor. 78. Dönem özel güvenlik ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Vatandaşlar yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar.Özel güvenlik görevlisi olmak için ilinizde bulunan sertifika vermeye yetkili olan kurumlardan silahlı veya silahsız olmak üzere eğitim almanız gerekmektedir. Bunun akabinde her sene Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenmekte olan ÖGG sınavına katılıp başarılı olmalısınız. Bu sınav her sene 6 kez yapılmaktadır ve başarılı sayılmak için de en az 60 puan almanız gerekmektedir. Şayet ilk girişinizde sınavı kazanamadıysanız da birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcı ödenerek katılınabilir. Sınava katılan adaylar heyecanla sonuçları beklemeye başladılar. Adaylar yetki belgelerini alıp Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak için gün sayıyor. Özel yetki belgesine sahip olabilmek için ÖGG sınav sonuçlarına göre başarılı olmak gerekiyor.

ÖGG SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

78 DÖNEM ÖGG SIVAN SONUÇLARI İÇİN TIKLA

78 dönem özel güvenlik sınav sonuçları için tıkla
78 dönem özel güvenlik sınav sonuçları için tıkla

78. TEMEL EĞİTİM SINAVI TALİMATI

12 Ekim 2018 : Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihtir.

15-19 Ekim2018 : Yazılı sınav sonucuna itiraz etme süresi ve İl Emniyet Müdürlüklerince Özel Güvenlik Bilgi Sistemine itiraz kayıtlarının girileceği tarih aralığıdır.

20-24 Ekim 2018 : Yazılı sınav sonuçlarına itirazların değerlendirileceği tarih aralığıdır.

24 Ekim 2018 : Yazılı sınav itiraz sonuçlarının açıklanacağı tarihtir.

54. YENİLEME EĞİTİMİ SINAV TALİMATI

19 Ekim 2018 : Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihtir.

22-26 Ekim2018 : Yazılı sınav sonucuna itiraz etme süresi ve İl Emniyet Müdürlüklerince Özel Güvenlik Bilgi Sistemine itiraz kayıtlarının girileceği tarih aralığıdır.

27-30 Ekim 2018 : Yazılı sınav sonuçlarına itirazların değerlendirileceği tarih aralığıdır.

30 Ekim 2018 : Yazılı sınav itiraz sonuçlarının açıklanacağı tarihtir.

Son zamanların en gözde ve yoğun talep gören meslekleri arasında ön sıralarda yer alan Güvenlik Görevlisi mesleğini yapacak adaylar İlk etapta Özel Güvenlik Kursu ile mesleği öğreniyorlar ardından da Özel Güvenlik Temel Eğitim ve Yenileme Eğitimi Sınavına katılıyorlar. Özel Güvenlik Sertifikalarını, ayrıca kimliklerini alıp istedikleri yerlerde işe başlama hakkına sahip oluyorlar. Güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylar, güvenlik görevlisi kursları ile hem meslek öğreniyor hem de sınavdaki başarı derecelerine göre iş potansiyeline sahip oluyorlar.

78. Temel Eğitim ve 54. Yenileme Eğitimi Sonuçları açıklandığında kurumun internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. Özel güvenlik alanında hizmetini sürdüren ya da yenileme yapmak isteyen birçok kişiyi yakından ilgilendiren 78. Temel Eğitim ve 54. Yenileme Eğitimi Sonuçları, TC Kimlik Numarası ile öğrenilebilecek.

78 dönem özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 78 dönem özel güvenlik sınav sonuçları nelerdir 78 dönem özel güvenlik sınav sonuçları açıklandı’mı 78 dönem özel güvenlik sınav sonuçları

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.