özel güvenlik maaşları 2019

Özel Güvenlikçilerin Maaşları Artacak

Özel Güvenlik Haber
Read Time1 Minute, 8 Seconds

Yeni düzenleme ile maaşların asgari ücretin en az 1,5 katı olması planlanıyor.

Özel Güvenlikçilerin Maaşları Artacak

Özel güvenlik şirketlerini denetlemekle görevli Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı, çoğu asgari ücretle çalışan ve iş güvencesi bulunmayan özel güvenlik görevlilerinin haklarının iyileştirilmesi amacıyla Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’unda değişiklik yapılması için çalışma başlattı.

Yapılması planlanan değişiklikle özel güvenlikler asgari ücretle çalıştırılamayacak. Özel güvenliklerin maaşı, en az asgari ücret artı bu miktarın yaklaşık yarısı eklenerek belirlenecek. Bu oran sektör temsilcileriyle görüşülüp net olarak belirlenecek ve özel güvenlik görevlileri bu maaşın altında çalıştırılamayacak.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Türkiye’de Özel Güvenlik Görevlisi kimliğine sahip 580 bin kişi bulunuyor. Emniyet Genel Müdürlüğünce tahsis edilen 420 bin kişiye karşılık yaklaşık 240 bin kişi aktif olarak bu işi yapıyor.

Bizlerde Özel Güvenlikler Olarak bizlerde destekliyor ve paylaşıyoruz.

Kaynak : https://www.trthaber.com/haber/yasam/ozel-guvenlikcilerin-maaslari-artacak-85175.html

özel güvenlik haber , özel güvenlik haberleri , özel güvenlik maaşları 2019 , özel güvenlik kanunları 2019 , özel güvenlik 2019 maaş durumu


0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir