Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

Okullara güvenlik alımı ne zaman başlayacak ?

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

MEB okullara özel güvenlik alınacağı 20 bin güvenlik görevlisi alımı için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘dan açıklama gelmişti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından özel güvenlik haber açıklanan ikinci 100 günlük eylem programı kapsamında okullara 20 bin bekçi alımı yapılacağı belirtilmişti. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında imzalanan üçlü protokol ile okulların çevresinde polislerin görevlendirilmesi ve okullara özel güvenlik görevlisi alımı için adım atılmıştı.

Pekala okullara güvenlik alımı 2019 ne zaman ? Gelelim haberlerin detaylarına okullara güvenlik alımı 2019,okullara güvenlik alımı ne zaman başlayacak 2019,meb güvenlik alımı 2019,okullara güvenlik alımı 2018 2019,işkur okullara güvenlik alımı,typ guvenlik alimi sartlari,işkur meb güvenlik alımı,özel güvenlik alımı 2019

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 20 bin güvenlik görevlisi alımı Mart ve Nisan ayları içerisinde gerçekleşmiş olacak. Cumhurbaşkanı güvenlik görevlerinin işlerinin öneminden bahsedip Güvenli Okul, Güvenli Gelecek projesini hayata geçirecek. Milli Eğitim Bakanlığı MEB için hazırlanan proje kapsamında 20 bin güvenlik görevlisi alımı Mart ve Nisan ayı içerisinde yapılacak. MEB güvenli okul güvenli gelecek projesi kapsamında alınacaklar ülke geneli okullara yerleştirilecektir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ikinci 100 günlük eylem programı kapsamında okullara 20 bin bekçi alımı yapılacağı belirtilmişti. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında imzalanan üçlü protokol ile okulların çevresinde polislerin görevlendirilmesi ve okullara özel güvenlik görevlisi alımı için adım atılmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı Esnaf buluşması programında yaptığı konuşmada yakalanan uyuşturucu miktarını açıklarken uyuşturucu ile mücadele konusunda yapılan özverili çalışmayı da anlattı. Okullara güvenlik görevlisi veriyoruz diyerek hem ikinci 100 günlük eylem planına hem de üç bakanlık tarafından imzalanan üçlü protokole atıfta bulunan Bakan Soylu “polislerimize talimat verdik, okul etrafında uyuşturucu satıcısı tespit ederseniz ayağını kırın dedik” ifadelerini kullandı.

26 bin 835 personel alımı yapılacak

3 Bakanlık arasında eğitim dönemi protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında bakanlığa bağlı olan resmi okullarda 5 bin 329 polis, 1.506 jandarma ve 20 bin güvenlik görevlisi olmak üzere toplamda 26 bin 835 personelin görev yapacağına değinildi. Bahsi geçen protokol gereği, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi okulların bakımı, temizliği, onarımına yönelik 60 bin kişilik güvenlik hizmetleri için ise 20 bin kişilik Toplum Yararına Programlar düzenlendi. Okul güvenliği için alımların İŞKUR TYP üzerinden önümüzdeki günlerde alımların yapılacağı öğrenildi.

KAYNAK :

MEB ÖZEL GÜVENLİK ALIM TARİHİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP ETMEYİ UNUTMAYINIZ ?

özel güvenlik iş ilanları facebook
özel güvenlik iş ilanları facebook için tıkla
özel güvenlik iş ilanları instagram
özel güvenlik iş ilanları instagram hesabımız için resme tıkla

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

1 yorum
  1. Emine diyor

    Bir an önce açıklansa keşke çok bekleyen var sanırım ben gibi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.