Bekçi Tur Sistemi Nedir ?

Bekçi Tur Sistemi Nedir ?

Özel Güvenlik
Read Time2 Minutes, 33 Seconds

Özellikle Fabrika Şantiye Site Plaza Güvenliğinde Çok Sık rastladığımız Tur Sistemleri Bekçi Tur Sistemleri gibi’de adlandırılan bekçi tur sistemi nedir ? nerelerde kullanılır ? bekçi tur sistemleri nelerdir ?

Bekçi tur sistemi nedir ?

Bekçi tur sistemi devriye tur sistemi: Belirli alanların, belirlenen zaman aralıklarında kontrol edilip edilmediğini tespit etmek, güvenlik görevlilerinin görevleri süresince belirlenen bölgeden ayrılmadan bölgenin kontrolünün sağlanması amacıyla kurulan sistemlerdir. Bekçi tur sistemi Güvenlik görevlilerinin, görevleri süresince belirlenen noktaları düzenli olarak belli aralıklarla kontrol etmesi için kullanılan sistemlere denir. Tur kontrol sistemi sayesinde belirlenen noktaların kontrol edilip edilmediği bilgisayar aracılığıyla günlük yada haftalık olarak rapor halinde görülebilir.

Bekçi Tur Sistemi Çeşitleri Nelerdir ?

bekçi tur sistemi çalışma sistemi nasıldır ?

Devriye tanıtma kartları Nedir ?

Sistemi kullanacak olan olan her güvenlik görevlisi için tanıtma kartı vardır. Bu tanıtma kartları    sayesinde tur kontrol işlemini kimin yaptığı sisteme tanımlanır.

Kontrol noktası Nedir ?

Güvenlik görevlilerinin devriye esnasında kontrol etmesi gereken noktalara takılır.

Okuyucu Kalem Nedir ?

Güvenlik görevlilerine devriye esnasında kontrol noktalarını okutması için verilen cihazdır.

Devriye görevine çıkacak olan güvenlik görevlisi, okuyucu kaleme ilk olarak  kendi devriye tanıtma kartını okutarak devriye görevine başlar. Devriye esnasında tek tek noktaları dolaşır, noktaları kaleme okutarak devriye görevini tamamlar.

Bilgisayar veri aktarım ve şarz standı
Günlük, haftalık yada aylık olarak kalem içerisindeki bilgiler usb kablo ile  bilgisayara  kurulan bekçi tur kontrol yazılımına aktarılır. Yazılım sayesinde ister mail olarak, yada exel olarak günlük, haftalık, aylık personel bazında yada genel bazda devriye tur kontrol raporu alınabilir.

Güvenlik Tur Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Güvenlik tur kontrol sistemleri fabrikalar, depolar, elektrik dağıtım tesisleri, resmi veya sivil yerleşkeler, etrafı çevrili lojmanlar, siteler gibi güvenlik görevlisi çalıştıran tüm tesislerde kullanılması zaruri olan bir sistemdir.Sistem sayesinde çevre güvenliğinin ciddiyetinden ödün verilmemiş olur.

Bekçi Saati Fiyatları

Bekçi saati fiyatları; set içeriğine, cihazın materyaline, cihazın suya dayanım gücüne, el feneri, ekran, gps özellikleri, cihazın kayıt hafızası, darbe sensörünün varlığı gibi özelliklerin durumuna göre değişiklik gösterir.

Bekçi sistemleri

Klasik Bekçi Sistemi

Ekranlı Bekçi Sistemi

Fenerli Bekçi Sistemi

Okuyucu Kalem

Pekala Bekçi Sistemlerini Nereden ve Nasıl Alabilirim ?

Bekçi Sistemleri alınacak yerler

1 : http://www.bekcisaatleri.com/

2 : http://www.perkotek.com/guard-tour-proximity-bekci-devriye-tur-kontrol-sistemi/

3 : http://www.meyer.com.tr/guvenlik.htm

4 : https://www.sahibinden.com/bekci-tur-sistemi-kapi-kontrol-guvenlik-sistemleri

5: https://www.n11.com/arama?q=bek%C3%A7i+tur

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir