Özel Güvenlik Sektöründe Nasıl Başarılı Olabilirim

Sosyal Medyada Paylaş

Özel Güvenlik Sektöründe Nasıl Başarılı Olabilirim

Özel Güvenlik Sektöründe Nasıl Başarılı Olabilirim

Özel Güvenlik Sektöründe Nasıl Başarılı Olabilirim

Sosyal Medyada Paylaş

Özel Güvenlik Sektöründe Başarılı Olmak Ve Mevki sahibi Olmak İçin Yapılması Gerekenler Var Bugün ki Yazımızda Sizlerle özel güvenlik olarak nasıl başarılı olabilirim hakkında bilgiler vereceğim.

Özel güvenlik olabilmek için illaki özel güvenlik kursuna gidiyoruz eğitimden geçiyoruz sınava giriyoruz sağlık raporu alıyoruz ve kimliğimizi çıkartıp özel güvenlik mesleğine ilk adımlarımızı atıyoruz. Pekala bundan sonra bizleri neler bekliyor gelelim bunları açıklamaya. Sizlerde özel güvenlik sektöre prefosyenel şekilde adım atmak isterseniz sayfanın altında bulunan yorum kısmında yorum yapabilir yada telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Özel Güvenlik olarak çalışıyoruz ama mesleğimizde başarılı olmak ve sektörde ilerlemek istiyorsunuz örnek amir proje müdür yardımcısı proje müdürü yada operasyon müdürü vb vb bunlar için neler gereklidir sizlere tek tek bahsetmeye başlayalım.

İlk Olarak eğitimleri almanız ve projelerinizde prefosyonel olan gerek arkadaşlarınızdan gerek amirlerinizden gerekse müdürlerinizden yada uzun zamandır sektörde çalışanlardan özel güvenlik haber gerekli bilgileri aldıktan sonra mantık yürüterek kendinizi geliştirmeniz diyebilirim .

Şimdi gelelim sırayla yapmanız gerekenlere

ETKİLİ İLETİŞİM EĞİTİMİ

ETKİLİ İLETİŞİM EĞİTİMi
ETKİLİ İLETİŞİM EĞİTİMi

Etkili İletişim özel güvenlik sektöründe en önemli eğitimlerden birisidir. Özel güvenlik görevlilerinin görev alanları görev yaptıkları bir çok projede insanlarla iletişim halinde oldukları aşikardır Avm’ler, Bankalar, Havalimanları bunlara örnektir. İyi iletişim gücüne sahip bir özel güvenlik görevlisi karşılaştığı bir çok sıkıntılı durumda sadece konuşarak ve ikna yeteneğini kullanarak bile bir çok sorunu çözebilir. Çalışılan projelerde ise insanlarla güçlü ve olumlu diyalog kurmaları özellikle insana hitap eden satış sektörünün olduğu yerlerde insanları kazanmalarını sağlayacaktır bu da firma sahipleri tarafından onlara olumlu geri dönüşlere sebep olabilir müşteri önemlidir. ve müşterinin ilk karşısına çıkan da özel güvenlik görevlileridir onların hem güvenini sağlayıp hemde etkili iletişimleri sayesinde müşteriyi memnun etmeleri işveren tarafından da olumlu karşılanacaktır bunlar hep artı puandır. Etkili iletişim kurslarından kısa bir eğitim ile mesleğinizi de belirterek sizlerin doğru iletişim yollarını öğrenmeniz yararınıza olacaktır.

ELEKTRONİK-GÜVENLİK-DONANIMLARI-EĞİTİMİ

ELEKTRONİK-GÜVENLİK-DONANIMLARI-EĞİTİMİ
ELEKTRONİK-GÜVENLİK-DONANIMLARI-EĞİTİMİ

Özel güvenlik olarak çalışırken özellikle avm lerde cctv olsun elektronik cihazlar olsun önemli bir yer almaktadır .Özel Güvenlik temel eğitimlerinde elektronik güvenlik sistemleri hakkında detaylı eğitimler verilmiyor malesef sadece tanıtılıyor üstün körü anlatılıyor ve geçiliyor.  Kurumların çoğu projeye göre bu eğitimleri vermekte örneğin havalimanlarında çalışanlar x-ray eğitimine mutlaka tabi tutulurlar. Özel güvenlik kurslarında bu eğitimler verilmez ve çok önemli bir eğitimdir bir çok projede giriş kontrol noktası bulunmakta ve buralarda x-ray, kapı tipi metal dedektör ve el tipi metal dedektörleri bulunmakta Her özel güvenlik görevlisi mutlaka x-ray operatörlüğü eğitimi ve diğer elektronik güvenlik sistemleri hakkında eğitim almalıdır. el tipi dedektörle nasıl üst araması yapılır kapı tipi metal dedektöründe kontrol nasıl yapılır mutlaka öğrenmesi gerekmektedir. ayrıca otomasyon eğitimi Kapalı devre kontrolü dediğimi CCTV  otomasyon eğitimi almalıdır bu eğitimler çalışılan projelerde çalışanları öne çıkarmaktadır ve bu eğitimlerden alacakları sertifikalar CV lerinde onları iş başvurularında  öne çıkaracaktır. çünkü sıradan bir güvenlik görevlisi değil elektronik güvenlik sistemleri hakkında bilgi sahibi donanımlı bir güvenlik görevlisi yapacaktır. Bunlarında kursları mevcuttur.

İLKYARDIM EĞİTİMİ

İLKYARDIM EĞİTİMİ
İLKYARDIM EĞİTİMİ

Özel güvenlik olarak çalışırken her an başımız bir olay gelebileceğini unutmayalım bunlardan biriside ilk yardımdır örnek avm de çalışıyorsunuz ve katta devriye halindesiniz birde ziyaretçi bayıldı yada düştü ne yapmanız gerektiğini kesinlikle bilmeniz gerekiyor Çalıştığımız projelerde olası bir ilk yardım müdehalesi gerektiren dururmlarda ilk olarak yardım istenen kişiler biz olacağımız için ilk yardım konusunda bilgi sahibi olmamızda şarttır her ne kadar bu eğitim özel güvenlik eğitim kurslarında verilse de yine yeterli değil bana göre  detaylı olarak bu eğitimi alıp Sağlık bakanlığının düzenlediği ilk yardım teorik ve pratik sınavlarına katılarak  ilk yardımcı kimlik belgesini almamız bizim yararımıza olacaktır. Sadece iş için değil gündelik hayatımızda ve ailemizde bir sorun vuku bulduğunda yine ilk müdehale de bulunacak kişiler yine bizleriz ilk yardım hayat kurtarır ve her zaman bize fayda sağlayacaktır. iş yerlerinde artık her 10 kişiden birisinin bu kimliğe sahip olma şartıda bulunduğundan CV nizde yer alması sizi iş başvurularında öne çıkartacak bir etkendir. 

SİLAH VE ATIŞ EĞİTİMİ

SİLAH VE ATIŞ EĞİTİMİ
SİLAH VE ATIŞ EĞİTİMİ

Özel güvenlik olarak eğer ki silahlı bir projede çalışıyorsanız yada çalışacaksanız silah ve atış eğitimi mutlaka almanız gerekmektedir.
Silahlı Özel Güvenlik kimliğine sahip özel Güvenlik görevlileri sertifika alırken bu eğitime ve her yıl emniyet tarafından hizmet içi atış eğitimine tabi tutulmaktadır fakat 1 sene uzun bir zaman olabilir bu konuda devamlı bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar poligonlarda boş vakitlerinde giderek atışlar yapabilir ve poligonlarda atış eğitmenleri tarafındanda atışın inceliklerini öğrenerek bilgilerini her daim taze tutabilirler. 

YAKIN DÖVÜŞ VE SAVUNMA EĞİTİMİ

YAKIN DÖVÜŞ VE SAVUNMA EĞİTİMİ
YAKIN DÖVÜŞ VE SAVUNMA EĞİTİMİ

Özel güvenlik görevlisi arkadaşlarımın görevleri sırasında karşılaşabilecekleri şiddet olaylarına karşı öncelikle kendilerini savunmaları gerekmektedir. İyi bir Özel Güvenlik görevlisi önce kendisini savunmalı ki koruduğu kişi ya da kurumu savunabilmeli karşılaşılan şiddet olayında ilk olarak kendileri bertaraf olurlarsa korumakla yükümlü oldukları zaten bertaraf olmuş demektir bu sebepten savunma sporlarının eğitimleerinin verildiği karate, tekvando vb. Sporların öğretildiği kurslarda çok detaylı olmasa da eğitim almaları karşılaşacakları şiddet içerikli durumlarla başa çıkmalarında onlara fayda sağlayacaktır ve iş başvurularında da iyi bir referans olacaktır.

Sizlerde özel güvenlik olarak çalışıyorsanız yada özel güvenlik sektörüne katılmak istiyorsanız prefosyenel eğitim almak ve meslekte başarılı olmak istiyorsanız eğitim ve kurslarla ilgili iletişime geçebilir ve faydalanabilirsiniz. İletişim : 0 553 729 8168 özel güvenlik kursu olarak sizlere yardımcı olmaya hazırız.

Özel Güvenlik kimlik kartınız varsa ve bizimle çalışmak isterseniz iş başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır sizlere en kısa zamanda dönüş sağlanacaktır. özellikle anadolu yakası ve yatılı projelerimiz mevcuttur.

İŞ BAŞVURU FORMU

özel güvenlik kursu,özel güvenlik eğitimi,özel güvenlik kimlik yenileme,özel güvenlik nasıl olunur,özel güvenlik kurs detayları nelerdir.

3 thoughts on “Özel Güvenlik Sektöründe Nasıl Başarılı Olabilirim

  1. Ozel guvenlik ve koruma mezunuyum. cok kitap okurum kendimi iyi gelistirdigimi düşünüyorum meslekte yeniyim.okulda o.g.g olarak çalışıyorum deneyim olsun diye.Biz kensimizi gelistirelim tabi ama devletin de destegi ile halkinda bilinclenmesi gerekli diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir