Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

Okullara özel güvenlik alımı başladı’mı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

TYP kapsamında okullara özel güvenlik alımları başladı’mı ? Başvuru Şartları Nelerdir? Başvurular Nasıl Yapılır.

Herkesin merakla beklediği okullara özle güvenlik alımı başladı’mı ne zaman başlayacak derken açıklama yapıldı. Okullara güvenlik görevlisi alımı yapılacağı geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete üzerinden yayınlanmıştı. Başvurmak isteyen vatandaşlar heyecanla İŞKUR’un açıklayacağı tarihi bekliyor. Okullarda güvenlik sağlamak amacıyla alınacak güvenlik görevlileri MEB TYP Okullara güvenlik görevlisi alımları ne zaman yapılacak? Sorusunun cevabını arıyor. İşte sorunun cevabı…

OKULLARA GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞLADI MI?

İş arayanlar vatandaşlar İŞKUR’un internet sitesinden ya da en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü’nden sisteme üye olup kendine uygun işe başvurabilmektedir. Okullara güvenlik görevlisi alımı için başvurmak isteyen adaylar ilanın detaylarını araştırıyor. Bir sonraki sayfada İŞKUR TYP güvenlik görevlisi alımı hakkındaki detaylara ulaşabilirsiniz…

OKULLARA GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR? (İŞKUR TYP)
İŞKUR tarafından yapılan açıklamada, okullara güvenlik görevlisi alımının TYP kapsamına dahil edildiği bildirildi. Bu gelişmelerin ardından güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen vatandaşlar TYP ilanlarını beklemeye başladı. TYP güvenlik görevlisi alımı İŞKUR’un yönetiminde gerçekleştirilecek.

Okullara hizmetli ve güvenlik görevlisi alımları, TYP ekranından alınacak. Söz konusu alımların tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın konuyla ilgili herhangi bir ilan yayımlayıp yayımladığını, TYP ekranında yer alan uygulama alanından ‘MEB Güvenlik’ seçeneğini seçip ‘Ara’ butonuna basarak öğrenebilirsiniz.

RESMİ GAZETEDE YAYINLANAN İLAN

Resmi Gazete aracılığıyla yönetmelik yayımlayan Türkiye İş Kurumu, aktif iş gücü hizmetleri kapsamında 3 Eylül tarihinde şu maddeleri yayımlamıştı;
MADDE 1 – 12/3/2013 tarihli ve 28585 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliğine aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
“GEÇİCİ MADDE 8 – (1) 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim öğretim yıllarında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okulların güvenliğinin sağlanmasına yönelik Toplum Yararına Program düzenlenebilir. Bu şekilde düzenlenecek programlarda 65 inci maddenin birinci fıkrası hükümleri ve dördüncü fıkrasında yer alan belirli bir mesleğe yönelik TYP’lerin değerlendirilmeye alınmayacağına yönelik hüküm uygulanmaz.”
MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü yürütür.

TOPLUM YARARINA PROGRAM (TYP) NEDİR?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

İŞKUR TYP EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.