Çorum'a Şehit Haberi Düştü

Çorum’a Şehit Haberi Düştü

Amasya Haber

PENÇE-3 harekatı kapsamında Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Ayhan Çam’ın (24) acı haberi memleketi Çorum’un Uğurludağ ilçesindeki baba evine ulaştı.

Uğurludağ ilçesine bağlı Eski Çeltek köyünde yaşayan anne Narin ile inşaat işçisi baba Bekir Çam’a şehadet haberi, Uğuludağ Kaymakam Ertuğrul Aslan, Belediye Başkanı Remzi Torun ile askeri yetkililer tarafından verildi. Sağlık görevlileri de önlem amaçlı evin önünde bekletildi. Şehadet haberinin ardından şehidin babaevi, Türk bayraklarıyla donatıldı. Acı haberi alan yakınları ve komşuları, Çam ailesine taziye ziyaretine gelmeye başladı.Bekar olan şehit Sözleşmeli Piyade Er Ayhan Çam’ın iki kardeşi olduğu ve 2 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetlerine katıldığı öğrenildi. Türk Sihallı Kuvvetlerine katılmadan önce inşaatlarda çalıştığı öğrenilen şehit Çam’ın cenazesi, yarın Eski Çeltek köyünde düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Şehidimiz Piyade Sözleşmeli Er Ayhan Çam’ın naaşı uçakla getirildiği Amasya Merzifon Havalimanından memleketi Çorum’un Uğurludağ ilçesine uğurlandı.

Pençe-3 harekat bölgesinde Irak’ın kuzeyinde Haftanin’de operasyon sırasında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ayhan Çam’ın naaşı askeri uçakla Amasya Merzifon Havalimanına getirildi.

Şehidimizin Türk bayrağına sarılı naaşı askeri törenle Valimiz Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Atlı, Çorum Vali Yardımcısı Mustafa Çağrı Erdinç, askeri ve mülki erkan tarafından karşılandı.

Vali Varol, defnedilmek üzere memleketi Çorum’un Uğurludağ ilçesine dualarla uğurlanan Piyade Sözleşmeli Er Ayhan Çam ile aynı operasyonda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Berkay Işık’a Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diledi.

ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DEĞERLİ AİLELERİNE VE YAKINLARINA SABIRLAR DİLERİZ.

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Haber: Yusuf ÇINAR/ÇORUM,

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir