Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

Özel Güvenlik Silahlı Saldırı

Özel Güvenlik Silahlı Saldırı'da Hayatını Kaybetti...

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Özel Güvenlik Silahlı Saldırı’da Hayatını Kaybetti… Meslektaşımıza özel güvenlik haber web sitesi olarak Allah’tan Rahmet Yakınlarına Baş Sağlığı ve Sabır Dileriz.. :(((

Özel Güvenlik Silahlı Saldırı’da Hayatını Kaybetti…

Olay, 12 Mayıs Salı günü saat 01.45 sıralarında, Ümraniye Dudullu Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir deponun önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, aynı gece önceki saatlerde depo önüne araçla gelip bekleyen iki kişi, deponun güvenliğinden sorumlu özel güvenlik görevlisi Murat Kaya ve diğer görevliler tarafından uyarıldı. Uyarının ardından oradan ayrılan şahıslar, bir süre sonra aynı araçla tekrar deponun önüne geldi ve daha önce kendilerini uyaran güvenlik görevlisi Murat Kaya’nın üzerine 5 el ateş ederek otomobille oradan uzaklaştı. Kaya’nın mesai arkadaşlarının ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı haldeki Kaya’yı ambulansla Sancaktepe İlhan Varank Eğitim Ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Özel güvenlik görevlisi Murat Kaya, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Büro Amirliğine bağlı ekiplerin Murat Kaya’nın öldürülmesi olayıyla ilgili çalışmaları neticesinde şüpheliler Kartal’da bir adreste suç aletiyle birlikte kıskıvrak yakalandı. Polisin gözaltına aldığı iki kişi Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Katil zanlılarından Taha B. (26)’nın Uyuşturucu, Kasten yaralama, Hırsızlık, Tehdit; Denizcan A. (26)’nın ise Uyuşturucu, Mukavemet gibi suçlardan emniyette kayıtları olduğu öğrenildi. Şüpheliler, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan iki katil zanlısı tutuklanarak ceza evine gönderildi.
Öte yandan güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, şüphelilerin plakası olmayan beyaz renkli lüks bir araçla olay yerine geldikleri, güvenlik görevlisi Murat Kaya’ya ateş edip kaçtıkları, Kaya’nın da can havliyle kendini kurtarmak için kulübenin arkasına doğru gittiği görüldü. Görüntülerin devamında ise, yaralı haldeki Kaya’nın sedyeyle olay yerine gelen ambulansa bindirilerek hastaneye götürüldüğü izlendi.

İŞTE MESLEKTAŞIMIZIN VURULMA ANI.

Bu olay icra ettiğimiz görevin genel durumuna göre bakarsak bir rahmet, baş sağlığı dilemekle ve kınamakla geçiştirilecek kadar basit bir olay olmadığı açıktır.
Her zaman olduğu gibi
Yine ateş düştüğü yeri yakacak, yine olan geride bıraktığı eş ve çocuklarına olacaktır.
Sıklıkla bu tür olaylara mağruz kaldığımızı ve bu konularla ilgili endişelerimizi avazımızın çıktığı kadar haykırmamıza rağmen ilgililer bizleri duymamak için hep sağır rolü yaptılar.
Güvenlik görevlilerini bu tür elim ve zalim olaylardan korumanın yolları bellidir ve acilen koruyucu tedbirler alınmalı ve ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN en azından kendilerini savunabilmeleri için yetkileri ve savunma materyalleri artırılmalıdır. Aksi takdirde bu tür olaylar ilk olmadığı gibi sonda olmayacaktır.

Güvenlik Görevlisi şehidimiz Murat Kaya’nın şehadeti mübarek olsun bu tür alçak saldırılar son bulsun.

Buradan devletimizin yetkililerine ve güvenlik sendikası adı altında meydanlarda aidatlı üye kavgası yapan sendikalara ve ilgili tüm STK lara çağrımdır!
Baştan sona kadar sıkıntılarla dolu ve bizleri hiç bir şekilde korumayan 5188 sayılı kanunun A dan Z ye düzenlenerek aksaklıkların giderilmesi için ivedilikle yeniden düzenlenmesi elzemdir.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİ kıyafet ve arma değil; kanunların koruyacağını bilmenizde fayda var.

ÖZEL GÜVENLİK HER YERDE GÖRMEZDEN GELME…

KAYNAK

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.