Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

TYP Alımları 2020

özel güvenlik ve temizlik alımları

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

TÜRKİYE Geneli typ özel güvenlik ve temizlik alımları 2020 açıklandı

typ özel güvenlik
typ özel güvenlik

TYP NEDİR?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde kamu kurum ve kuruluşları bünyesine geçici işçi alımları yapılır. Alınan işçiler en az 3 , en fazla 9 ay çalıştırılır. Çalıştırılan işçilere ayda asgari ücret tutarında ödeme yapılır. Adayların sigortası da devlet tarafından karşılanır.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ İlanlar yayımlanıyor. Takip için  TIKLAYIN

OKULLARA PERSONEL ALINACAK

Milli Eğitim Bakanlığı , İŞKUR işbirliği ile her sene okullara TYP kapsamında güvenlik görevlis ialımı yapıyor. Okullarda 9 ay çalıştırmak üzere yapılan güvenlik görevlisi alımında başvurular her sene okullar açılmadan hemen önce alınıyor.

TYP güvenlik görevlisi alımında başvuru genel şartları şu şekilde:

– İŞKUR ‘a kayıtlı olmak,

– İşsiz olmak,

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

– Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

– Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

Sonradan eklenen başvuru şartları ise şu şekilde: 2017 yılında, TYP katılımcı seçiminde hakkaniyetin ve toplumsal huzurun sağlanması adına ‘’başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabileceği’’ yönünde düzenleme yapılmıştır.

2019 yılında yapılan düzenleme ile ‘’ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin 1,5 katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerin TYP’ye katılamayacağı’’ yönünde düzenlemeler getirilmiştir.

Güvenlik görevlisi alımında silahlı silahsız güvenlik kimliğinin olması şartı var.

İLAN NE ZAMAN GELECEK? BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

81 şehirde okullara yapılacak güvenlik görevlisi alımı için ilanın okullar açılmadan hemen önce alınması bekleniyor. TYP kapsamında yapılacak işçi alımında başvuruların Ağustos ayının sonunda başlaması bekleniyor.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ İlanlar yayımlanıyor. Takip için  TIKLAYIN

BAŞVURU ŞEKLİ

Okullara yapılacak TYP personel alımında başvurular internet üzerinden alınıyor. TYP başvurusu yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları izlemesi ve başvurusunu İŞKUR e sube sayfası üzerinden yapması gerekmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr/

Yukarıdaki linke tıklayın ve açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranın üst kısmında bulunan ONLİNE İŞLEMLER butonuna tıklayın.

DİĞER İLLER İÇİN DE ALIM İLANLARI GELECEK

Elazığ için ilanın yayımlanmasının ardından diğer iller için de ilanlar yayımlanacak. 31 Ağustos ‘ta okulların açılmasından önce adaylar göreve başlamış olacak. Adaylar okullar açılmadan düzeni sağlayacak.

Diğer iller için de ilanlar yayımlanacak. Peki siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

typ temizlik alımları 2020
typ temizlik alımları 2020

ÖZEL GÜVENLİK ALIMLARINDAN BAHSETTİK BİRDE TEMİZLİK ALIMLARINDAN BAHSEDELİM

İŞKUR TYP ile MEB Temizlik İşçisi Başvuru Basamakları

  • İlk olarak iş başvurusu yapacağımız internet sitesine girmeliyiz. Bunun için https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresine girmelisiniz. Tıklayıp direk siteye girebilirsiniz.
  • Burada Başvuru Başlangıç tarihi kısmına bugünün tarihini, Başvuru bitiş tarihi kısmına ise 2018 yılında herhangi bir gün seçiyoruz. Bitiş tarihini başlangıç tarihinden en az 5 ay sonrasını seçmeniz daha fazla ilana ulaşmanızı sağlayacaktır.
  • Daha sonra altta bulunan “Uygulama Alanı” kısmından “MEB bakın onraım ve temizlik” ya da size uygun başka bir branşı seçip yukarıda TYP Arama İşlemleri başlığının üzerinde bulunan ARA tuşuna basıyorsunuz.
  • Arama motoru ülke geneli arama yapıyor ve son başvuru tarihler ile birlikte sizin karşınıza çıkarıyor. Burada bulunduğunuz il olmayabilir. Bu arama motorunu ara ara tekrar deneyerek açık iş pozisyonu olan illeri görebilirsiniz.

Sitemizde de ara ara MEB temizlik işçisi alımı ilanları da yayınlanmaktadır. Hem sitemizi hem de sosyal medya üzerinden sayfalarımızı takip ederek hızlı bir şekilde ilanlara  ulaşabilirsiniz.

Diğer iller için de ilanlar yayımlanacak. Peki siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

TYP TEMİZLİK İlanlar yayımlanıyor. Takip için  TIKLAYIN

TYP HABERLERİ İÇİN RESME TIKLAMANIZ YETERLİDİR

TYP Özel Güvenlik Alımı Başladımı? TYP okullara güvelik alımı başvurusu tarihi belli oluyor. 

Özel güvenlik alımı ilanı için vatandaşlar internet üzerinden araştırmalar yapmaya devam ediyor. Okullara İŞKUR Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında alım yapılacak. İlanlar İŞKUR TYP başlığı altında yayınlanacak. 2020-2021 dönemi TYP özel güvenlik alım ilanının yayınlanıp yayınlanmadığı güvenlik görevlileri tarafından merak ediliyor. Peki, Özel güvenlik alımları ne zaman başlayacak? İŞKUR TYP özel güvenlik alım ilanı yayınlandı mı? Detaylar haberimizde… SORULARINIZI YORUM KISMINDA SORABİLİR VE UZMANLARIMIZDAN SORULARINIZIN CEVAPLARINI ÖGRENEBİLİRSİNİZ.

Okullara güvenlik alımı ne zaman başlayacak 2020,Okullara güvenlik alımı 2020,Milli Eğitim güvenlik alımı 2020, İŞKUR okullara güvenlik alımı,Okullara güvenlik alımı şartları,TYP özel güvenlik son Dakika,MEB güvenlik, MEB güvenlik Alımı 2020? hep beraber inceleyelim 

okullara özel güvenlik alımı
okullara özel güvenlik alımı

 

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.