Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

İŞKUR TYP sonuçları açıklandımı? 1

typ eleman alımı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İŞKUR TYP sonuçları ne zaman açıklanacak? İŞKUR TYP sonuçları nasıl öğrenilir?

İş arayan vatandaşların başvuru da bulunduğu TYP İŞKUR başvurularında sonuçların ne zaman açıklanacağını merak konusu olmaya devam ediyor. Bir çok ilde başvuruların sonuçlanmasının ardından vatandaşlar yaşadıkları illerdeki sonuçların ne zaman açıklanacağını internetten araştırıyorlar. Peki TYP sonuçları nasıl öğrenilir? İşte TYP işe alım süreci hakkında son durum?

İŞKUR TYP kura sonuçları, birçok ilde gerçekleştirilen çekişin ardından araştırılmaya başlandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte kazanan isimler, 9 aylık görevlerini üstlenmek üzere okulların kadrosuna dahil olacak. Peki, İŞKUR TYP kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, İŞKUR TYP kura sonuçları hakkında bazı bilgiler

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN SOSYAL MEDYA HESABIMIZDAN TAKİP ETMEYİ UNUTMAYINIZ

özel güvenlik
özel güvenlik iş ilanları facebook grubu

İŞKUR TYP KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TYP başvuruları İŞKUR üzerinden devam ediyor. Bazı ilanların başvuruları 11 Ağustos’ta biterken, işlemleri 15 Ağustos’a kadar devam eden ilanlar da mevcut. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan TYP başvuruları ile alınan personeller mayıs ayına kadar çalışabilecekler.
Başvuruları kazanan adaylar bazı ilanlar için noter kurası ile, bazı ilenler için ise liste yöntemi ile belirlenecek. İlk kura 14 Ağustos’ta çekilecek. Başvuru yaptığınız ilanına tıklayarak seçim tarihlerini öğrenebilirsiniz.

İŞKUR TYP BAŞVURU EKRANINDAN SONUÇLARINIZI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TYP İÇİN KATILIM ŞARTLARI NELERDİR?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç

TYP BAŞVURUSU İÇİN GENEL ŞARTLAR NELERDİR?

Katılımcıların seçiminde uygulanan 3 ayrı yöntem bulunmaktadır. Her Programın niteliğine göre bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından belirlenir.

Noter kurası yöntemi,

Liste yöntemi,

Yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi.

İstihdamında güçlük çekilen aşağıdaki gruplar Birinci Liste, bunlar dışında kalanlar İkinci Liste olacak şekilde tasnif edilecektir. Aşağıdaki grupların hepsi Birinci Liste’ye dâhil edilecek olup, gruplar arasında herhangi bir öncelik sıralaması bulunmamaktadır; Birinci listedeki başvuranlar tamamlanmadan 2. listeden başvuranlar yararlanıcı olamayacaktır.

Kadınlar,

35 yaş üstü bireyler,

Engelliler,

Eski hükümlüler,

Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar,

TYP’nin başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamaz.

2017 yılında, TYP katılımcı seçiminde hakkaniyetin ve toplumsal huzurun sağlanması adına ‘’başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabileceği’’ ve ‘’ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerin TYP’ye katılamayacağı’’ yönünde de düzenlemeler getirilmiştir.

2020 işkur typ alımları
2020 işkur typ alımları

 

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.