Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

ÖZEL güvenlik firmaları 1

 Türkiye’de Bulunan Güvenlik Firmaları

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

 Türkiye’de Bulunan Güvenlik Firmaları

 Türkiye’de Bulunan Güvenlik Firmaları

ÖZEL güvenlik firmaları
ÖZEL güvenlik firmaları

Özel güvenlik görevlileri görevlerini layıkıyla yerine getirebilmek ve eksiksiz olarak yapabilmek için iletişim doğal afetler patlayıcı maddeler güvenlik sistemlerinde araştırmalar, olay yeri incelemesi, yardımlar, küçük silahlar ve kalabalıklar gibi konularda eğitim almaktadır. Bu eğitimler sonucunda belirli sınavlara tabi tutularak sınavı başarıyla geçenler özel güvenlik görevlisi olmaya hak kazanırlar. Özel güvenlik görevlileri hem gerçek hem de   tüzel kişilere ait yaşam, mülkiyet, zilyetlik haklarının korunmasına olanak kişilerdir. Bunun yanı sıra Türkiye’de bulunan güvenlik firmaları gerçek ve tüzel kişilerin tüm hak ve hürriyetlerinin saldırıya uğramaması için kamu güvenliğinin bir tamamlayıcı unsuru olarak çalışmaktadır. Her ülke kendi yasaları çerçevesinde kanun koruyucu, kanunları uygulayıcı, suç önleyici ve kamu düzenini sağlayacak kişiler belirlemiştir. Bu kişiler ülkede güvenlik hizmetlerinden sorumludur. Özel sektörde özel güvenlik görevlilerine gereksinim duyulmaktadır.

İstanbul'da Bulunan Özel Güvenlik Şirketleri Hangileridir.
İstanbul’da Bulunan Özel Güvenlik Şirketleri

 Ülkemizde Bulunan  Güvenlik  Hakkında Bilgi

Güvenliğin tam olarak sağlanabilmesi adına ülkemizde bulunan güvenlik hakkında bilgi derlenmesi üzerine, emniyet mensuplarının yanı sıra hem kamu kurumlarında hem de özel sektörde özel güvenlik görevlilerine gereksinim duyulmaktadır. Devletin güvenlik hizmetini oluşturan polis ve jandarma gibi genel kolluk görevlilerinin toplumun her kesimine ulaşması sorun olmasından dolayı özel güvenlik görevlileri bu alandaki eksikliği doldurmak için hizmet vermektedirler. Özel güvenlik görevlilerinin yetki ve sorumlulukları yasalarla belirlenmiş ve sınıflandırılmıştır.

 Özel Güvenlik Hizmetleri Kanunu

Özel güvenlik görevlilerinin yetki ve sorumlulukları belirlenmiş olup, özel güvenlik hizmetleri kanunu yasalarla sınırlandırılmıştır. Gerek 5188 sayılı özel güvenlik hizmetleri kanunu kapsamında özel güvenlik görevlileri güvenlik sektöründe hizmet sunmaktadır. Son dönemlerde artan terör olayları sebebiyle savunma gereksinimi artmış ve güvenlik önlemleri artırılmıştır. Bu açıdan hem özel sektördeki hem de devlet kurumlarındaki özel güvenlik görevlisi alımlarında büyük bir artış olmuş olup, bu durumun bir sonucu olarak ülke genelinde güvenlik sertifikası verme yetkisi olan kurs sayısı da oldukça fazla artmıştır.

Ankara'da Bulunan Özel Güvenlik Şirketleri Nerlerdir
Ankara’da Bulunan Özel Güvenlik Şirketleri

Özel Güvenlik Görevlileri Yetki ve Sorumlulukları Nelerdir?

Şehirler büyüdükçe ve nüfus arttıkça insanların ve kurumların güvenlik ihtiyacı da artmaktadır. Özel güvenlik görevlisine gereksinim her geçen gün artarken kimler özel güvenlik görevlisi personeli olabilir gibi soru işaretlerine maruz kalmakta mümkündür. Ülkemizde Yaklaşık 1500 özel güvenlik şirketi yaklaşık olarak 500 özel güvenlik eğitim kurumu bulunmakla beraber bir buçuk milyonu aşkın kişiye özel güvenlik kimlik kartı yer almaktadır. Şu an yaklaşık olarak 300000 özel güvenlik personeli aktif olarak çalışırken özel güvenlik görevlileri yetki ve sorumlulukları nelerdir türünde analizler tamamlanarak, özel güvenlik kimlik kartı sahibi sayısı artmakla beraber özel güvenlik görevlisine olan talep de oldukça fazladır. Kişileri kurumları yapıları ya da değerli varlıkları koruma işi yapan asayişe destek olan mal ve güvenliğini sağlayan kişilere ise özel güvenlik görevlisi ismi verilmektedir.

Özel Güvenlik Görevlisi Yetki ve Görevleri

Özel güvenlik görevlilerinin yetkileri 5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanun ile  özel güvenlik görevlisi yetki ve görevleri belirlenmiştir. Koruma ve güvenliğini sağladıkları alanlara girmek isteyenleri duyarlı kapıdan geçirme, bu kişilerin üstlerini dedektörlerle arama ve benzeri güvenlik sistemlerinden geçirme görevleri olmak üzere toplantı, konser, spor müsabakası, sahne gösterileri ve benzer etkinlikler ile cenaze ve düğün törenlerin de kimlik sorma, duyarlı kapıdan geçirme gibi görevlere de sahip olmaktadır. Ceza muhakemesi kanunu 90. maddesine göre yakalama sorumluluğuna da sahip olan özel güvenlik görevlileri görev alanında haklarında yakalama emri ya da mahkumiyet kararı bulunan kişileri yakalama ve arama hakkına sahiptir.

İŞTE özel güvenlik firmaları

Samsun Özel Güvenlik Şirketleri
Samsun Özel Güvenlik Şirketleri

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

1 yorum
  1. Emine diyor

    Türkiye de o kadar çok özel güvenlik şirketi varki inanın hangi özel güvenlik şirketine başvuru yapacağımızı şaşırmış durumdayız kimi şirket merdiven altı diye tabir edilen kimisi kurumsal güzel bir konuya değinmişsiniz en iyisi bence securitas eğitim kurumu olarak antalya da tek kilit özel güvenlik istanbul anadolu yakasında pendik elçi güvenlik bütün meslektaslarıma selamlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.