Özel Güvenliker
Alanının En İyisi

ÖZEL Güvenlik Kurs Fiyatları 2021

ÖZEL Güvenlik Kurs Fiyatları 2021

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

ÖZEL Güvenlik Kurs Fiyatları 2021 ÖZEL Güvenlik Kurs Fiyatları Nelerdir? Özel Güvenlik Kurs Bilgileri

Son zamanlar da gündemde olan ve yoğun ilgi gören özel güvenlik mesleğine adın atmak isteyen arkadaşların ve özel güvenlik olarak çalışan meslektaşlarımızın merak ettiği konulardan en başta gelen özel güvenlik kurs fiyatları 2021 ve özel güvenlik yenileme kurs fiyatları nelerdir?

ÖZEL Güvenlik Kurs Fiyatları 2021
ÖZEL Güvenlik Kurs Fiyatları 2021

Silahsız güvenlik sertifikası fiyatları 2020, Güvenlik kursu ücretleri , Silahsız güvenlik maaşları 2020 ,venlik sertifikası kaç günde alınır , Silahsız güvenlik sertifikası fiyatları 20201, Güvenlik Kursu ,Silahlı özel güvenlik maaşları , Silahsız güvenlik sağlık raporu 2021 nelerdir ?

silahlı ÖZEL Güvenlik Kurs Fiyatları 2021
silahlı ÖZEL Güvenlik Kurs Fiyatları 2021

 

Silahlı Özel Güvenlik Kurs Ücretleri

Her ilde kurs fiyatları değişmekle birlikte ortalama fiyatlar 1100 TL – 1500TL arasındadır. Büyük illerde fiyat daha da artmaktadır.

Silahlı güvenlik kurslarında verilen temel eğitimler 120 saatten oluşur. Bu süre hiçbir şekilde azaltılamaz ya da artırılamaz. Silahlı güvenlik kursunda bir günde maksimum 8 saat ders alınabilir. Bu süreyi artırarak daha kısa zamanda kursu tamamlamak mümkün değildir. Her hafta günde 8 saat ve 1 gün tatil olacak şekilde eğitim verilir. Bu nedenle silahlı güvenlik kurslarındaki temel eğitim süresi 17 gündür. Yenileme silahlı eğitimi ise en az 8,5 gün sürmektedir. Ancak bu süreler minimum olup kurstan kursa farklılıklar olabilir.

silahsız özel güvenlik kurs fiyatları
silahsız özel güvenlik kurs fiyatları

Silahsız Özel Güvenlik Kurs Ücretleri

Silahsız güvenlik kurs fiyatları yine ilden ile değişmekle birlikte ortalama 800TL – 1000 TL arasındadır. Bulunduğunuz ildeki kurslara giderek ya da internetten telefonlarını bularak iletişime geçebilir, fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Temel silahsız eğitim 100 saattir. Silahlı eğitimde olduğu gibi her gün en fazla 8 saat eğitim verilir ve kurs yaklaşık 13,5 günde tamamlanır. Yenileme silahsız eğitimi ise 7,5 gün kadardır. Silahsızdan silahlıya geçmek isteyenler poligon eğitimi olarak 3 gün daha kursa gitmelidirler.

2.Sağlık Raporu Ücreti

Silahlı güvenlik sağlık raporu ücreti

Sağlık raporu tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmalıdır. Adaylar heyet raporu çıkarmalıdırlar. Hastaneler arasında sağlık raporunun fiyatı değişebilir. Silahlı güvenlik için sağlık raporu fiyatı ortalama 250 TL civarındadır.

Silahsız güvenlik sağlık raporu ücreti

Sağlık raporu fiyatı ilden ile ve hastaneden hastaneye değişir ancak ortalama fiyatlar 35 TL ile 75 TL arasındadır. Silahsız güvenlik sağlık raporunda Göz, Kulak – Burun – Boğaz (KBB), Nöroloji ve Psikiyatri bölümlerindeki her bir doktorun imzası olmalıdır.

Silahlı ve silahsız sağlık raporları 1 yıl boyunca geçerlidir.

3.Sınav Ücreti

Silahlı güvenlik sınavı ücreti

Silahlı güvenlik sınavı fiyatı 2020 yılında 90 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret Polis Akademisi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü’nün hesabına yatırılmalıdır. Adaylar ödemeyi yaptıktan sonra dekontun 2 suretini istemeli ve bunların bir tanesini kursa en az 40 gün önce teslim etmelidirler.

Silahsız güvenlik sınavı ücreti

Silahsız güvenlik sınavı fiyatı 2020 yılı için 65 TL’dir. Adaylar yukarıda bahsettiğimiz hesaba ödemeyi yapmalı ve alacakları dekontun bir suretini kurslarına 40 gün önceden vermelidirler.

4.Sertifikası Belge Ücreti

Silahlı ve silahsız güvenlik belge ücreti: Dilekçe ya da form yazdırma gibi işlemler için bazı masraflar çıkabilir. Bazı illerde belgeleri kurs düzenlemektedir. Ancak her ilde ve her kursta yapılan uygulamalar değişik olabilir. Ortalama belge ücreti 15 TL ile 25 TL arasındadır.

5.Kimlik Kartı Ücreti

Silahlı ve silahsız güvenlik kimlik kartı ücreti 2020 yılı için 30 TL’dir. Geçtiğimiz yıl bu ücret 25 TL idi. Adaylar bu ücreti kendilerine en yakın Halkbank şubesine giderek gişeden yatırabilirler. Kart ücreti internetten ya da ATM’lerden yatırılamamaktadır.

6.Kimlik Harç Ücreti

Kimlik harcının fiyatı her ilde ve her kursta aynıdır. Silahlı ve silahsız kimlik harç ücreti 2020 yılında 857 TL olarak belirlenmiştir. Kimlik harcını sınava girip başarılı olan adaylar öder. Sınava girmeden kimlik harcı yatırılamaz. Adaylar sağlık raporu ve diğer evrakları hazırladıktan sonra bulundukları yerdeki vergi dairelerine giderek kimlik harcını yatırabilirler.

poligon ücretleri
poligon ücretleri

7.Poligon Ücreti

Silahlı özel güvenlik olmak isteyenler yukarıda saydığımız ücretlere ek olarak poligon ücreti de öderler. Bunun için gittikleri kursta 15 metrelik bir uzaklıktan 25 mermi ile atış yaparlar. Adayın başarılı olabilmesi için attığı 25 merminin en az 15 tanesinin hedefe ulaşmış olması gerekir. Poligon ücretleri her kursta farklı olmakla birlikte ortalama 75 TL’dir. Ancak bazı kurslarda poligon ücreti kurs ücretine dahil edilmektedir. Bunu kursa kayıt olurken mutlaka sorunuz.

Özetleyecek olursak silahlı ve silahsız güvenlik sertifikası almak isteyen adaylar;

 1. Kurs ücreti
 2. Sağlık raporu
 3. Sınav ücreti
 4. Belge ücreti
 5. Kart bedeli
 6. Kimlik harcı
 7. Poligon ücreti

Olacak şekilde ödeme yaparlar.

 • Silahlı güvenlik sertifikası fiyatı 2020 yılı için ortalama: 2300 TL ile 2800 TL arasında;
 • Silahsız güvenlik sertifikası fiyatı 2020 yılı için ortalama: 1650 TL ile 2250 TL arasındadır.

ÖZEL GÜVENLİK KLİMLİĞİNİ ALDINIZ YADA ALMADINIZ AMA YAKIN KORUMA OLMAK İSTİYORSUNUZ RESME TIKLAYIP YAKIN KORUMA HAKKINDA BİLĞİ ALABİLİR VE YAKIN KORUMA KURSUMUZA KATILABİLİRSİNİZ.

yakın koruma eğitimi
yakın koruma eğitimi

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

1 yorum
 1. Betül diyor

  Özel güvenlik kursu almak için çok araştırmalarda bulundum bugün sosyal medya da gezerken sitenize denk geldim araştırmalar yaptığım sitelerde bu denli bilgi içeriği olan site bulamadım bilgilendirmeler için teşekkür Ederim iyi çalışmalar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.